Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FMMT497TA
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: FMMT497TA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 500mW |
| Collector current | 500mA |
| Quantity in package | 3000 |
| Frequency | 75MHz |
| Collector-emitter voltage | 300V |
| Current gain | 20...300 |