Transistor: NPN; bipolar; 20V; 2.5A; 806mW; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FMMT618QTA
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: FMMT618QTA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 20V; 2.5A; 806mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 806mW |
| Pulsed collector current | 6A |
| Collector current | 2.5A |
| Quantity in package | 3000 |
| Frequency | 140MHz |
| Collector-emitter voltage | 20V |