Transistor: NPN; bipolar; 300V; 0.2A; 330mW; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FMMTA42QTA
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: FMMTA42QTA
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 300V; 0.2A; 330mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 350mW |
| Collector current | 200mA |
| Quantity in package | 3000 |
| Frequency | 50MHz |
| Collector-emitter voltage | 300V |