Small Signal Diode, Dual Pair Common Anode, 80 V, 25 mA, 900 mV, 4 ns, 80 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FMP1T148
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: FMP1T148
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Small Signal Diode, Dual Pair Common Anode, 80 V, 25 mA, 900 mV, 4 ns, 80 mA
| Mounting | SMD |
| Case | SC74A, SOT25 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common anode, quadruple |
| Max. off-state voltage | 80V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Load current | 80mA |
| Max. forward voltage | 900mV |
| Power dissipation | 80mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 100nA |
| Capacitance | 3.5pF |
| Max operating temperature | 150°C |