Connector: AC supply; socket; male; 6A; 250VAC; C14 (E),EMC/EMI
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FN9233R-6-06
Tootja: SCHAFFNER
Tootja tootekood: 802732-SF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: AC supply; socket; male; 6A; 250VAC; C14 (E),EMC/EMI
| Operating temperature | -25...85°C |
| Connector | socket |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for panel mounting, screw |
| Type of connector | AC supply |
| Leads | connectors |
| Current rating | 6A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Connector variant | C14 (E) |