Optotriac
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
FOD420
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FOD420
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Optotriac
| Mounting | THT |
| Case | DIP6 |
| Number of channels | 1 |
| Max. off-state voltage | 6V |
| Turn-on time | 60µs |
| Output voltage | 600V |
| Insulation voltage | 5kV |
| Kind of output | triac, without zero voltage crossing driver |
| Turn-off time | 52µs |
| Trigger current | 2mA |