Motor: AC; 3-phase,alternating current,synchronous; 3000rpm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FP-0055
Tootja: Infranor
Tootja tootekood: FP-0055
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Motor: AC; 3-phase,alternating current,synchronous; 3000rpm
| Mounting | screw type |
| Operating temperature | ≤ 155°C |
| IP rating | IP65 |
| Insulation class | F |
| Kind of motor | 3-phase, alternating current, synchronous |
| Nominal rotational speed | 3000rpm |
| Motors features | thermal protection |
| Type of motor | AC |
| Nominal torque | 540mNm |
| Supply voltage (Δ) | 230V AC |
| Supply voltage (Y) | 400V AC |
| Current consumption (Y) | 2.15A |
| Current consumption (Δ) | 2.67A |