Module: laser; 16mW; blue; ellipse; 405nm; 10÷30VDC; 50÷250mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FP-D-405-16-E-F
Tootja: Laser Components
Tootja tootekood: FP-D-405-16-E-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: laser; 16mW; blue; ellipse; 405nm; 10÷30VDC; 50÷250mA
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Power | 16mW |
| Colour | blue |
| Series | Dot Laser |
| Application | alarm systems, indicators, light curtain, visual effects |
| Operating current | 50...250mA |
| Body dimensions | Ø19x63mm |
| Wavelength | 405nm |
| Electrical connection | wires |
| Optical head | ellipse |
| Optoelectronic modules' features | possibility of beam collimation |