Module: laser; 10mW; green; dot; 520nm; 10÷30VDC; 30÷150mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FP-D-520-10-C-F
Tootja: Laser Components
Tootja tootekood: FP-D-520-10-C-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: laser; 10mW; green; dot; 520nm; 10÷30VDC; 30÷150mA
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Power | 10mW |
| Colour | green |
| Series | Dot Laser |
| Application | alarm systems, indicators, light curtain, visual effects |
| Operating current | 30...150mA |
| Body dimensions | Ø11.5x55mm |
| Wavelength | 5...0nm |
| Electrical connection | wires |
| Optical head | dot |
| Optoelectronic modules' features | possibility of beam collimation |