Module: laser; 5mW; infrared; dot; 905nm; 4.5÷6VDC; 30÷150mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FP-D-905-5-C-F
Tootja: Laser Components
Tootja tootekood: FP-D-905-5-C-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: laser; 5mW; infrared; dot; 905nm; 4.5÷6VDC; 30÷150mA
| Supply voltage | 4.5...6V DC |
| Power | 5mW |
| Colour | infrared |
| Series | Dot Laser |
| Application | alarm systems, indicators, light curtain, visual effects |
| Operating current | 30...150mA |
| Body dimensions | Ø11.5x55mm |
| Wavelength | 905nm |
| Electrical connection | wires |
| Optical head | dot |
| Optoelectronic modules' features | possibility of beam collimation |
| Laser class | 3R |