Module: laser; 7mW; green; cross; 520nm; 10÷30VDC; 0÷200mA; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FP-HD-DOE-520-7-289-F
Tootja: Laser Components
Tootja tootekood: FP-HD-DOE-520-7-289-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: laser; 7mW; green; cross; 520nm; 10÷30VDC; 0÷200mA; IP67
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Power | 7mW |
| IP rating | IP67 |
| Colour | green |
| Series | HD Series |
| Application | alarm systems, indicators, light curtain, visual effects |
| Operating current | 0...200mA |
| Body dimensions | Ø19x73.6mm |
| Wavelength | 5...0nm |
| Optical head | cross |
| Optoelectronic modules' features | possibility of beam collimation |
| Laser class | 2 |