Module: laser; 7mW; red; line; 635nm; 4.5÷30VDC; 0÷200mA; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FP-HD-L-635-7-30-F
Tootja: Laser Components
Tootja tootekood: FP-HD-L-635-7-30-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: laser; 7mW; red; line; 635nm; 4.5÷30VDC; 0÷200mA; IP67
| Supply voltage | 4.5...30V DC |
| Power | 7mW |
| IP rating | IP67 |
| Colour | red |
| Series | HD Series |
| Application | alarm systems, indicators, light curtain, visual effects |
| Operating current | 0...200mA |
| Body dimensions | Ø19x73.6mm |
| Wavelength | 6...5nm |
| Optical head | line |
| Optoelectronic modules' features | possibility of beam collimation |
| Laser class | 2 |