Module: laser; 1mW; red; dot; 635nm; 4.5÷30VDC; 0÷100mA; IP54
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FP-LR-635-1-C-F
Tootja: Laser Components
Tootja tootekood: FP-LR-635-1-C-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: laser; 1mW; red; dot; 635nm; 4.5÷30VDC; 0÷100mA; IP54
| Supply voltage | 4.5...30V DC |
| Power | 1mW |
| IP rating | IP54 |
| Colour | red |
| Type of module | laser |
| Series | Long range |
| Application | alarm systems, indicators, light curtain, visual effects |
| Operating current | 0...100mA |
| Body dimensions | Ø30x159mm |
| Wavelength | 6...5nm |
| Electrical connection | M12 4pin terminal |
| Optical head | dot |
| Optoelectronic modules' features | possibility of beam collimation |