Tape: masking; W: 25mm; L: 50m; Thk: 0.09mm; orange; 30N/cm; acrylic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FP0950
Tootja: HPX
Tootja tootekood: FP0950
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: masking; W: 25mm; L: 50m; Thk: 0.09mm; orange; 30N/cm; acrylic
| Operating temperature | ≤ 100°C |
| Colour | orange |
| Resistance to | UV rays |
| Width | 9mm |
| Length | 50m |
| Thickness | 90µm |
| Tape application | masking |
| Type of tape | masking |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Tape features | can be broken using your hand, leaves no glue residue after remove, one sided adhesive, very high adhesion |
| Tensile strength | 30N/cm |
| Adhesive strength | 0.2N/mm |