Power Load Switch, IntelliMAX, High Side, Active High, 1 Output, 5.5V, 0.6A, SOT-23-5
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
FPF2104
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FPF2104
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Switch, IntelliMAX, High Side, Active High, 1 Output, 5.5V, 0.6A, SOT-23-5
| Output current | 400mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...5.5V DC |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| On-state resistance | 125mΩ |
| Kind of output | P-Channel |
| Kind of integrated circuit | high-side |
| Max operating temperature | 85°C |