Power Load Switch, AccuPower, Active Low, 1 Output, 36V, 2A, SOIC-8
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
FPF2701MX
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FPF2701MX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Switch, AccuPower, Active Low, 1 Output, 36V, 2A, SOIC-8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.8...36V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Integrated circuit features | thermal protection |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Version | ESD |
| On-state resistance | 88mΩ |
| Active logical level | low |
| Max operating temperature | 125°C |