Transport wheel; Ø: 100mm; W: 32mm; H: 128mm; antistatic,rigid
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FPPC-1001-7000
Tootja: COLSON
Tootja tootekood: FPPC 1001 7000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 100mm; W: 32mm; H: 128mm; antistatic,rigid
| Operating temperature | -20...80°C |
| Material | thermoplastic rubber |
| Version | rigid, with mounting plate, antistatic |
| Body material | stainless steel |
| Height | 128mm |
| Mounting holes pitch | 80x60mm |
| Base dimensions | 105x85mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 65 |
| Force kg | 120kg |
| Wheel width | 32mm |
| Wheel diameter | 100mm |