Transport wheel; Ø: 125mm; W: 40mm; H: 156mm; antistatic,rigid
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FPPC-1251-7000
Tootja: COLSON
Tootja tootekood: FPPC 1251 7000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 125mm; W: 40mm; H: 156mm; antistatic,rigid
| Operating temperature | -20...80°C |
| Material | thermoplastic rubber |
| Version | rigid, with mounting plate, antistatic |
| Body material | stainless steel |
| Height | 156mm |
| Mounting holes pitch | 80x60mm |
| Base dimensions | 105x85mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 65 |
| Force kg | 150kg |
| Wheel width | 40mm |
| Wheel diameter | 125mm |