Transport wheel; Ø: 80mm; W: 25mm; H: 105mm; rigid; 50kg; Mat: rubber
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FPPM-0801-2100
Tootja: COLSON
Tootja tootekood: FPPM 0801 2100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 80mm; W: 25mm; H: 105mm; rigid; 50kg; Mat: rubber
| Operating temperature | -20...80°C |
| Material | rubber |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Height | 105mm |
| Mounting holes pitch | 80x60mm |
| Base dimensions | 105x85mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 85 |
| Force kg | 50kg |
| Wheel width | 25mm |
| Wheel diameter | 80mm |