Transistor: P-MOSFET; unipolar; -60V; -21.2A; 62W; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FQPF47P06
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FQPF47P06
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -60V; -21.2A; 62W; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | QFET® |
| Drain-source voltage | -60V |
| Drain current | -21.2A |
| Power dissipation | 62W |
| On-state resistance | 26mΩ |
| Gate charge | 110nC |