Limit switch; NC x2 independent; 10A; max250VAC; PG13,5; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FR 1654
Tootja: PIZZATO ELETTRICA
Tootja tootekood: FR 1654
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Limit switch; NC x2 independent; 10A; max250VAC; PG13,5; IP67
| IP rating | IP67 |
| Series | FR |
| Body dimensions | 51.5x30.8x30.8mm |
| Switched voltage | ≤ 250V AC |
| Output configuration | NC x2 independent |
| Type of sensor | limit switch |
| Number of mounting holes | 2 |
| Connection | PG13,5 |
| Contact current max. | 10A |