Limit switch
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FR 530-M2
Tootja: PIZZATO ELETTRICA
Tootja tootekood: FR 530-M2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Limit switch
| IP rating | IP67 |
| Series | FR |
| Body dimensions | 51.5x30.8x30.8mm |
| Switched voltage | ≤ 250V AC |
| Output configuration | NO + NC |
| Type of sensor | limit switch |
| Number of mounting holes | 2 |
| Connection | M20 x 1,5 |
| Contact current max. | 10A |