Enclosure: with panel; FR; X: 63.6mm; Y: 50mm; Z: 33mm; aluminium
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FR 55 25 50 ME
Tootja: FISCHER ELEKTRONIK
Tootja tootekood: FR 55 25 50 ME
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Enclosure: with panel; FR; X: 63.6mm; Y: 50mm; Z: 33mm; aluminium
| IP rating | IP54 |
| Enclosure material | aluminium |
| Type of enclosure | with panel |
| Series | FR |
| Dimension Y | 50mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 63.6mm |
| Dimension Z | 33mm |
| Frame colour | yellow |
| Enclosures application | universal |