Enclosure: with panel; FR; X: 91mm; Y: 160mm; Z: 53.5mm; aluminium
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FR 80 42 160 ME
Tootja: FISCHER ELEKTRONIK
Tootja tootekood: FR 80 42 160 ME
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Enclosure: with panel; FR; X: 91mm; Y: 160mm; Z: 53.5mm; aluminium
| IP rating | IP54 |
| Enclosure material | aluminium |
| Type of enclosure | with panel |
| Series | FR |
| Dimension Y | 160mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 91mm |
| Dimension Z | 53.5mm |
| Frame colour | yellow |
| Enclosures application | universal |