Diode: rectifying; THT; 400V; 1A; Ammo Pack; DO41; Ufmax: 1.3V; 150ns
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
FR104GTA
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: FR104GTA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 400V; 1A; Ammo Pack; DO41; Ufmax: 1.3V; 150ns
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 150ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |
| Capacitance | 15pF |