Diode: rectifying; THT; 600V; 10A; tube; Ifsm: 200A; TO220AC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FR1060
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: FR1060
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 600V; 10A; tube; Ifsm: 200A; TO220AC
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 200A |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Type of diode | rectifying |