Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 1A; 250ns; SMA; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 30A
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 6A |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 250ns |
| Type of diode | rectifying |