Diode: rectifying; THT; 100V; 3A; Ammo Pack; DO201AD; Ufmax: 1.3V
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
FR302GTA
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: FR302GTA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 100V; 3A; Ammo Pack; DO201AD; Ufmax: 1.3V
| Mounting | THT |
| Case | DO201AD |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 150ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |
| Capacitance | 60pF |