Battery: lithium; 1.5V; AA; Batt.no: 4; Ø14.5x50.5mm; 2900mAh
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FR6 AA B4
Tootja: VARTA
Tootja tootekood: FR6 AA B4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Battery: lithium; 1.5V; AA; Batt.no: 4; Ø14.5x50.5mm; 2900mAh
| Operating temperature | -40...50°C |
| Kind of package | blister |
| Leads | none |
| Body dimensions | Ø14.5x50.5mm |
| Quantity in package | 4 |
| Rated voltage | 1.5V |
| Cell size | AA, R6 |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | lithium |
| Storage time | 10 years |