Diode: rectifying; THT; 400V; 6A; tape; Ifsm: 300A; DO27; Ufmax: 1.3V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FR604S
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: FR604S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 400V; 6A; tape; Ifsm: 300A; DO27; Ufmax: 1.3V
| Mounting | THT |
| Case | DO27 |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Load current | 6A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Type of diode | rectifying |