RCBO breaker; Inom: 16A; Ires: 100mA; Poles: 3+N; 240VAC; IP20; FRBm6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FRBM6-D16/3N/01
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: FRBM6-D16/3N/01
Spetsifikatsioon tootele RCBO breaker; Inom: 16A; Ires: 100mA; Poles: 3+N; 240VAC; IP20; FRBm6
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -25...40°C |
| IP rating | IP20 |
| Current rating | 16A |
| Rated voltage | 240V AC |
| Characteristics | D |
| Cross section of connecting wires | 1...25mm<sup>2</sup> |
| Type of protection | RCBO breaker |
| Short circuit breaking capacity | 6kA |
| Kind of circuit breaker | type AC |
| Residual current | 100mA |