RCBO breaker; Inom: 10A; Ires: 30mA; Poles: 2; 240VAC; IP20; 1÷25mm2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FRBMM-B10/2/003-LIA
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: FRBMM-B10/2/003-LIA
Spetsifikatsioon tootele RCBO breaker; Inom: 10A; Ires: 30mA; Poles: 2; 240VAC; IP20; 1÷25mm2
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -25...40°C |
| IP rating | IP20 |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 240V AC |
| Characteristics | B |
| Cross section of connecting wires | 1...25mm<sup>2</sup> |
| Type of protection | RCBO breaker |
| Short circuit breaking capacity | 10kA |
| Residual current | 30mA |