RCD breaker; Poles: 4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FRCMM-40/4/03-A-RT
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: FRCMM-40/4/03-A-RT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RCD breaker; Poles: 4
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -25...40°C |
| IP rating | IP20 |
| Current rating | 40A |
| Rated voltage | 415V AC |
| Cross section of connecting wires | 1.5...16mm<sup>2</sup> |
| Type of protection | RCD breaker |
| Short circuit breaking capacity | 10kA |
| Kind of circuit breaker | type A |
| Residual current | 300mA |