Diode: rectifying
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
FRS1J TRTB
Tootja: FAGOR
Tootja tootekood: FRS1J TRTB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AC |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 250ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 50µA |
| Capacitance | 8pF |