Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FRS1JE
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: FRS1JE
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 250ns |
| Type of diode | rectifying |