Diode: rectifying
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
FRS2M TRTB
Tootja: FAGOR
Tootja tootekood: FRS2M TRTB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 1.5A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 300ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 200µA |
| Capacitance | 35pF |