High Voltage DC/DC Converter, Proportional, Dual Output, Fixed, Adjustable, 10 W, 50 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FS02CT-15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: FS02CT-15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Voltage DC/DC Converter, Proportional, Dual Output, Fixed, Adjustable, 10 W, 50 mA
| Output current | 50mA |
| Mounting | THT |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -25...75°C |
| Protection | anti-overvoltage, overheating, short circuit protection |
| Series | FS |
| Output voltage | 0...100V DC |
| Output current 2 | 50mA |
| Number of outputs | 2 |