Capacitor: electrolytic; 0.1F; 5.5VDC; ESR: 25Ω; THT; -20÷+80%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FS0H104ZF
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: FS0H104ZF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; 0.1F; 5.5VDC; ESR: 25Ω; THT; -20÷+80%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 5.5V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Terminal pitch | 5.08mm |
| Height | 8.5mm |
| Body dimensions | Ø16.5x8.5mm |
| Diameter | 16.5mm |
| Capacitance | 100mF |
| ESR value | 25Ω |
| Spatial orientation | horizontal |