Capacitor: electrolytic; 0.47F; 5.5VDC; ESR: 13Ω; THT; -20÷+80%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FS0H474ZF
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: FS0H474ZF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; 0.47F; 5.5VDC; ESR: 13Ω; THT; -20÷+80%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 5.5V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Terminal pitch | 7.62mm |
| Height | 13mm |
| Body dimensions | Ø21.5x13mm |
| Diameter | 21.5mm |
| Capacitance | 470mF |
| ESR value | 13Ω |
| Spatial orientation | horizontal |