High Voltage DC/DC Converter, Proportional, Dual Output, Fixed, Adjustable, 10 W, 10 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FS10CT-12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: FS10CT-12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Voltage DC/DC Converter, Proportional, Dual Output, Fixed, Adjustable, 10 W, 10 mA
| Output current | 10mA |
| Mounting | THT |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -25...75°C |
| Protection | anti-overvoltage, overheating, short circuit protection |
| Series | FS |
| Input voltage | 12V DC |
| Output current 2 | 10mA |
| Number of outputs | 2 |