LED tape; white warm; 2216; LED/m: 240; 8mm; white PCB; IP20; 120°
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FS192243000R520
Tootja: KGP ELECTRONICS
Tootja tootekood: FS192243000R520
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED tape; white warm; 2216; LED/m: 240; 8mm; white PCB; IP20; 120°
| Case | 2216 |
| Operating voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Width | 8mm |
| LED colour | white warm |
| Light source features | white PCB |
| Colour temperature | 3000K |
| Min. colour rendering index | 90 |
| LEDs' features | without cover |
| LED per meter amount | 240 |
| Maximum power per meter | 19.2W/m |