Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FS1J-LTP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: FS1J-LTP
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AC, SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 250ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 50µA |
| Capacitance | 15pF |