Diode: rectifying
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
FS2MTRTB
Tootja: FAGOR
Tootja tootekood: FS2M TRTB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA, SMB |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 1.5A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Reverse recovery time | 4µs |
| Type of diode | rectifying |
| Capacitance | 30pF |