Diode: rectifying
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
FS3M TRTB
Tootja: FAGOR
Tootja tootekood: FS3M TRTB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AB |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.15V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 250µA |
| Capacitance | 60pF |