Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 400V; 8A; TO277; Ufmax: 0.845V; Ifsm: 230A
| Mounting | SMD |
| Case | TO277 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. forward impulse current | 230A |
| Load current | 8A |
| Type of diode | rectifying |