IC: analog switch
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
FSA4159P6X-1
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FSA4159P6X
Spetsifikatsioon tootele IC: analog switch
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V |
| Case | SC70-6, SC88, SOT363 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 3.5Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Kind of integrated circuit | switch |
| Number of inputs | 1 |
| Number of outputs | 2 |
| Output configuration | SPDT |