Driver; IPM,3-phase motor controller; Motion SPM® 3; 30A; 106W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FSBB30CH60C
Tootja: ON SEMICONDUCTOR (FAIRCHILD)
Tootja tootekood: FSBB30CH60C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; IPM,3-phase motor controller; Motion SPM® 3; 30A; 106W
| Output current | 30A |
| Mounting | THT |
| Case | SPMEC-027 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 6 |
| Technology | Motion SPM® 3 |
| Power dissipation | 106W |
| Topology | IGBT three-phase bridge |
| Collector-emitter voltage | 600V |
| Kind of integrated circuit | 3-phase motor controller, IPM |