Transport wheel; Ø: 100mm; W: 40mm; H: 130mm; rigid; 250kg; -20÷110°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FSCN-1003-6151
Tootja: COLSON
Tootja tootekood: FSCN 1003 6151
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 100mm; W: 40mm; H: 130mm; rigid; 250kg; -20÷110°C
| Operating temperature | -20...110°C |
| Material | cast iron |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Height | 130mm |
| Mounting holes pitch | 80x60mm |
| Base dimensions | 105x85mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Force kg | 250kg |
| Wheel width | 40mm |
| Wheel diameter | 100mm |