Transport wheel; Ø: 100mm; W: 40mm; H: 130mm; rigid; 250kg; -20÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FSCV-1003-6153
Tootja: COLSON
Tootja tootekood: FSCV 1003 6153
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 100mm; W: 40mm; H: 130mm; rigid; 250kg; -20÷80°C
| Operating temperature | -20...80°C |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Height | 130mm |
| Mounting holes pitch | 80x60mm |
| Base dimensions | Ø80mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 92 |
| Force kg | 250kg |
| Wheel width | 40mm |
| Wheel diameter | 100mm |