Microswitch TACT
Kordarv:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Tootekood:
FSM1LPTR-2
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: FSM1LPTR
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -35...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Contact material | copper alloy |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Body colour | black |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Illumination | none |
| Electrical life | 100000cycles |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Operating Force | 1.6N |
| Actuator colour | black |
| Button shape | round |
| Button height | 3.1mm |